Форуми

burgas1.org :: Форуми :: Бургас :: Всичко останало

<< Назад | Напред >>

[анкета] Bulgarian Cap Project

Редактори: ji, WarKiller, Elkisa, simonkurt
Автор Отговор
vench
18 авг 2013: 16:53

Регистриран потребител #779
Регистриран: 24 ное 2012: 18:45

съобщения: 1071
Занимава ли Ви се с такова нещо?
Да

Не

Това са глупости!!!

Дано не сметнете, че ви занимавам с глупости...

Не знам дали сте запознати, със събирането на капачки, но обяснявам много накратко: събирате пластмасови капачки от бутилки, предавате ги на хората от проекта, те ги дават на фирмата, с която има договорка, тя им дава пари, които се използват за благотворителност. Печели природата и хората.

За повече информация тук

Аз събирам от 2 седмици и вече почти съм напълнил една 10-литрова туба. Искам да направя нещо по-мащабно за Бургас и дори да пусна нещо в сайта по-нататък. Тв7 вече са обърнали внимание на проекта, може да видите репортажа в страницата им...

...И като цяло го споделям, защото може на някой да му се занимава.

И ако искате можете да сложите банер в свободни места, но да не излезе, че агитирам за нещо свое :)

Няма да бъде пресилено, ако днес заявим, че Бургас е най-великият град на света за всички времена!
Най-отгоре
ji
18 авг 2013: 21:10

Регистриран потребител #1
Регистриран: 16 сеп 2008: 21:58

съобщения: 3880
мен идеята ме кефи но не ми е много ясно какво точно се случва
защо капачки а не цели бутилки примерно
не е обяснено и много добре къде ще отиват парите
изобщо за да има някаква сериозна масова кампания трябва да има прозрачност и точни правила
май самите организатори не са взели идеята много на сериозно
аз примерно не знам от Бургас къде и на кой да дам капачките си
Най-отгоре
sheikh77
18 авг 2013: 21:44
Регистриран потребител #188
Регистриран: 16 май 2011: 06:42

съобщения: 347
Е, тва е ТВ 7, и тяхната коалиционна медия е-бургас ги подкрепя, няма кво да се чудиш:)
Най-отгоре
TOXICALERT
19 авг 2013: 00:28
Регистриран потребител #50
Регистриран: 22 ное 2008: 23:06

съобщения: 436
Не съм много убеден в това което ще напиша, но имам спомен, че вложената в капачките пластмаса е почти равна на вложената за изработване на бутилките.
Най-отгоре
vench
19 авг 2013: 09:06

По принцип проектът е тръгнал в Турция, където са сложили кофи специално за капачките. Бутилките според мен заемат много място - една кофа пълна с капачки наистина е пълна с пластмаса, а тази с бутилки с въздух. Освен това има разлика в самата пластмаса. (което не значи, че не трябва да си хвърляме бутилките разделно).

Относно Бургас... Писах им, казаха че само в София имат пункт, но ако ги съберем ние тук, може да им ги пратим на един път. Казват, че ще дават някакъв отчет за парите, но съвсем скоро са се разбрали с фирмата и май не е уточнено всичко.

Аз гледам да не мисля скептично - в най-лошия случай печели природата от всички капачки, които няма да се озоват по земята.

А и е зарибявка :D

Няма да бъде пресилено, ако днес заявим, че Бургас е най-великият град на света за всички времена!
Най-отгоре
vench
28 яну 2014: 12:34

<връзка>

Откриха си пункт в Бургас най-накрая :)

Най-отгоре
orlifly
29 яну 2014: 09:51

Регистриран потребител #402
Регистриран: 02 май 2012: 12:00

съобщения: 74
Ето това е нашият plastic cap treasure ..... каквато и да е идята ( ТВ7 и тем подобни глупости) поне на природатата ще й олекне от боклуци ... голяма част от капачките са събрани от земята навън ....радвам се ,че най-накрая откриха и пункт и в Бургас .....

Най-отгоре
vench
29 яну 2014: 13:06

Това се опитвам и аз да обясня. Аз съм събрал няколко хиляди капачки от улиците на Бургас. В момента имам 8 или 9 големи туби с капачки.

Между другото тв7 нямат нищо общо, освен че са отразили инициативата през лятото.

Най-отгоре
orlifly
29 яну 2014: 14:08

Регистриран потребител #402
Регистриран: 02 май 2012: 12:00

съобщения: 74
последното нещо, за което бих се сетила е, че е инициатива е на тв 7 със скрита опция за допълнително огрухтяване на техния Мазньо ..... повече вдигнати капачки, по-малко боклук...дано и други медии влязат в този "подъл" план , барем да ни накарат да не превръщаме всичко в удобна кочина, от която да се после да се оплакваме и да разправяме на всички наляво и надясно , че такава на запад не сме виждали........Туй като се седне лятото в морската с PVC биричка... какъв потенциал ...какъв капитал... ти да видиш :)

[ Редактирано 29 яну 2014: 15:01 ]
Най-отгоре