Форуми

burgas1.org :: Форуми :: Бургас :: Бургаски инвестиции и проекти

<< Назад | Напред >>

Субсидии за реновиране на къщи в центъра на Бургас

Редактори: ji, WarKiller, Elkisa, simonkurt
Автор Отговор
N.Nikolov
11 дек 2013: 17:20

Регистриран потребител #1628
Регистриран: 11 дек 2013: 17:02

съобщения: 5
Здравейте,
Случаят е следния:
Спрял съм се на къща в центъра на гр. Бургас, която е в доста окаяно състояние и има нужда от реставрация. Интересува ме дали някои има информация дали се финансират такъв тип проекти и ако да, къде мога да получа повече информация, понеже в интернет не открих почти нищо. Благодаря предварително!
Най-отгоре
ji
11 дек 2013: 17:24

Регистриран потребител #1
Регистриран: 16 сеп 2008: 21:58

съобщения: 3859
аз не разбрах
спрял си се като реставратор който иска да помогне?
спрял си се като общественик, който иска да разкраси града?
или просто искаш да си купиш къща и търсиш начини някой да ти помогне за да финансираш ремонта?
с европейски пари няма да стане защото по енергийна ефективност се дават пари само за многофамилни жилищни сгради

[ Редактирано 11 дек 2013: 17:24 ]
Най-отгоре
sa_radev
11 дек 2013: 17:48

Регистриран потребител #784
Регистриран: 30 ное 2012: 17:09

съобщения: 628
@N.Nikolov - Добър Вечер! Доколкото разбирам, желаете да закупите въпросната къща и да я реставрирате, така ли е?
Както спомена Ji, такива проекти не се финансират със средства от Европейския Съюз, освен ако не е многофамилна!
По време на реконструкцията на "Александровска" се реновираха две от сградите на пресечката с "Кирил и Методи". Тогава колеги (архитекти и инженери) коментираха, че това ставало чрез нисколихвени заеми, които били договорени със съдействието на Общината.
Не зная дали това е вярно или не, може би трябва да попитате в районното кметсво или в самата Община. В Бургас има и проектантска фирма, която се занимава изключително с реставрации, може би те ще успеят да Ви насочат!
Ще е хубаво, ако още една сграда "се върне към живот", а не се събори!
Най-отгоре
Уебсайт
N.Nikolov
11 дек 2013: 20:13

Благодаря Ви за информацията до тук. Не съм реставратор и не смятам да купувам къща, която държавата да ми реставрира безплатно. Спрял съм се на имота, като база на дейността ми. В случая ме интересува само фасадата, която не желая просто да санирам ( както би ми излязло най-евтино ). Бих желал къщата да се сдобие с класическата си фасада. Ако зависеше от мен бих реставрирал всяка една старинна къща в центъра на Бургас.
Най-отгоре
sa_radev
11 дек 2013: 20:20

Регистриран потребител #784
Регистриран: 30 ное 2012: 17:09

съобщения: 628
Може ли да попитам за коя къща, точно, става дума? Просто съм любопитен.
Най-отгоре
Уебсайт
N.Nikolov
14 дек 2013: 12:45

Къщата се намира в началото на ул. Фотинов. Или по точно в една от нейните преки.
Най-отгоре
trendo00
24 дек 2013: 14:34

Регистриран потребител #468
Регистриран: 16 юни 2012: 17:25

съобщения: 30
Информация за програми на ЕС, които да ви помогнат да финансирате ваши идеи може да получите от Областен Информационен Център- Бургас- <връзка>
Най-отгоре