Форуми

burgas1.org :: Форуми :: Бургас :: Вело Бургас

<< Назад | Напред >>

Обещаните велосипедни алеи

Отиди на страница   <<        >>  
Редактори: ji, Elkisa
Автор Отговор
noemis
06 авг 2011: 00:03
noemis

Регистриран потребител #2
Регистриран: 17 сеп 2008: 11:22

съобщения: 3431
vasi.mincheva написа ...

Според мен има още един аспект. Тъй като всеки ден ми се налага да минавам по "Гурко" и използвам тротоара, на който се намира и велоалеята. Там може би мястото оставено за пешеходци наистина е по-малко, но ако всички онези табелки и магазинчета не си слагат стоката по тротоара няма да е толкова тясно. Така че и това трябва да се вземе под внимание. Поне така мисля!

Специално за Гурко - тротоарът от другата страна на улицата е много широк, но малко хора се сещат да минават оттам.

Освен това поне 90% от майките с колички предпочитат да минават по велоалеята само защото там количката върви "по-мазно". Въпрос на култура, тук няма спасение освен надеждата, че колоездачите един прекрасен ден ще станат толкова много, че на пешеходците ще им писне непрекъснато да им звънят и накрая ще предпочетат просто да не вървят по алеята.

Велосипедът не само начин на придвижване - това е и начин на живот.
Най-отгоре
vasi.mincheva
06 авг 2011: 00:21
Регистриран потребител #202
Регистриран: 28 май 2011: 23:48

съобщения: 493
Извинявай, но не можеш да очакваш от мен(като майка с количка) в 30-градосовата жега да мина по по-ненатоварения тротоар, който е и по-слънчев(а и всеки се крие от слънцето по обед). За 90% съм съгласна. Старая се да се движа в частта за пешеходци, но съгласи се, че бутайки количка и опитвайки се заобиколя кашончета, табелки, щандчета и отворени врати, както и поспрели баби да побъбрят ми е доста трудно да си спазвам тротоара. Като позахладнее обещавам да ползвам и другия, но до тогава не ми се иска да се пържа при положение, че от другата страна е сенчица.
Най-отгоре
noemis
06 авг 2011: 00:44
noemis

Поне се стараеш, но повярвай ми - голяма част от майките с колички по Гурко живеят с убеждението, че тази алея там е направена само за техните колички и ... защо по дяволите минават колелета оттам и само ни се пречкат?!? !lol

Най-отгоре
diksi
06 авг 2011: 10:30

Регистриран потребител #218
Регистриран: 22 юни 2011: 22:35

съобщения: 53
noemis написа ...

един прекрасен ден ще станат толкова много

Стискам палци този ден да дойде по-скоро (въпреки, че имам някои съмнения).

www.lodiko.com - Share, sell and buy photos online
Най-отгоре
vasi.mincheva
06 авг 2011: 12:45

По мои наблюдения, съмненията са основателни! Реплики от рода на да се изпотя и после да съм на работа съпътствани с физиономия !grr, показват, че скоро подобрение няма да има. Попитах един познат дали е склонен да ходи на работа с колело. Отговорът беше, че трябва да им дадат служебни колела. Последва друг въпрос от моя страна, дали би ходил на работа със служебно колело и получих по-горния отговор. Отделно, друго е яките мадами да се качат в намазаната кола на спонсора, да си сложат "марковите" слънчеви очила и да обикалят и да на наблюдават простолюдието как се мъчи да върти педалите! И докато повечето се изживяват като такива ние "бедните" хорица с колелата, не само ще сме малцинство, но и много малко хора ще ни смятат за участници в движението.
Силно се надявам да греша! И колкото и далечно да изглежда това велосипедистите да станат повече, вярвам че ще се случи(все някога)! :)

[ Редактирано 06 авг 2011: 12:46 ]
Най-отгоре
mitkobsmr
06 авг 2011: 13:46

Регистриран потребител #190
Регистриран: 17 май 2011: 10:15

съобщения: 66
ок де
Васи
ти като си със колело? как Аджеба се Гъзарееш., и как ходиш вечер на "намазаните" кафета,като искаш да си със:
-маркови цайси
-14 см токчета- дебели -0.0005см.
-яката рокличка със без гръб, и къса,
-прозрачно потниче..със Огрооомноо деколте
-показващо Огроомните ти и ДОБРЕ ИЗПЕЧЕНИ НА ПЛАЖА(СОЛАРИУМА) ГЪРДИ
-съответно си с няква секси чантичка
-гледаш нормално(което за бургазлийки значи-ЛОШО)
-нацупена муцунка.
-нагримирана с яката спирала (въхх..на Мейбалиййн ли е.??)
-гланц
-и ако си в Цикъл примерно
-, и т.н.
е кажи ми сега как ще стане това ако си с колело.???
Най-отгоре
vasi.mincheva
06 авг 2011: 14:32

Слънце, ако смятам да се Гъзарея, ще си го запланувам и ще се организирам. Плюс-аз си имам място, където нищо не ми липсва и където мога да се накифля! Макар че като се замисля "намазаните" кафета въобще не ме привличат. Да не споменавам, че всички тези боклученца, които изброи се побират в една средно малка раничка. Да не говорим, че ако е в работен ден и сте решили с колегите да куфеете, ако изглеждаш по начина, по който описа, винаги ще се намери някой грижовен колега да те приюти за да се "напрайш". Така че, това въобще не е пречка. Да не споменавам, че когато съм в цикъл предпочитам широки, тъмни дрехи и нисички щадящи обувки, за чантата ако може да е "по-големка", че да скрива дупето (всички жени си мислят, че като са в цикъл хората само тях гледат). Пък като приключи купона и сте се натряскали все ще се намери кой да те закара. А ако все пак няма-таксита под път и над път! На другия ден с махмурлука се мяташ на автобусчето и толкова!
Най-отгоре
vasi.mincheva
06 авг 2011: 14:44

Плюс това веднъж седмично за подобно излиза не пречи да си вземеш колата(няма да те линчувам-всеки има нужда да разпусне с приятели). Говоря за хора, които смятат, че ходенето и карането на колело са в категорията "тежък физически труд". А такива-колкото искаш! Няма да броя, колко пъти са ме обявявали за луда и ненормална за това, че разстоянието М. рудник-център го взимам с колело. Просто масово народа го мързи и това се вижда(в килограмите).
Най-отгоре
noemis
06 авг 2011: 23:45
noemis

За потенето и "гъзарчетата с костюмите", които не искат да се потят: ами то си има решение и се казва електрически велосипед.

Освен това нравите се менят и карането на колело вече не е нито унижение, нито запазена марка за "простолюдието", а хората които разсъждават по този начин са достойни само за съжаление и нищо повече.

Ина и друго - мисля че на всички е ясно, че цената на горивото ще продължи да се покачва. Интересно ми е какво повишение може да поеме обикновения гражданин на тази страна преди да се сети, че има и друга алтернатива поне за в рамките на града (а при нас се очаква до 2-3 години да имаме изградена мрежа от свързани велоалеи, което допълнително ще улесни прехода)?! - 3, 4 лв. за литър или малко повече? Очевидно е, че и билетчето за градския транспорт няма да остане на сегашната цена. Тогава само по икономически причини в един момент хората каращи колела може да се окажат изненадващо много. Разбира се, че не искам да стане по този начин (и поради тези причини), но все пак е много вероятно точно това да се случи.

Най-отгоре
noemis
06 авг 2011: 23:56
noemis

Снимки от концерта "Бургас – велосипедният град" тази вечер.

Най-отгоре
Отиди на страница   <<        >>