Форуми

burgas1.org :: Форуми :: Бургас :: Абсурдите

<< Назад | Напред >>

Абсурди всякакви

Отиди на страница   <<        >>  
Редактори: ji, Elkisa
Автор Отговор
ji
30 окт 2014: 10:41

Регистриран потребител #1
Регистриран: 16 сеп 2008: 21:58

съобщения: 3852
Островчето малко се е потрошило но пък това няма как да бъде предвидено
12030203 литра на квадратен милиметър
1937328 километра в час вятър .....
за първи път се случва в историята
пък и вълни се оказа че имало
странно но факт

<връзка>
Най-отгоре
glarusburgaski
30 окт 2014: 11:41
Регистриран потребител #127
Регистриран: 02 яну 2011: 15:46

съобщения: 86
Духна малко ветрец и веднага изпадаха козметичните ремонтчета! Тия пейки очевидно не са хванати с болтове, фундамента на лампата изобщо не е правен за силен вятър. ВСИЧКИ хвалени и прехвалени ремонти и "неща дето се правили за града" в последните два мандата са с подобно качество. Това са НАШИТЕ пари, похарчени за пейки без болтове, а останалите пари прибрани на топло! А услужливите $медии$ услужливо си мълчаха..
Най-отгоре
MoPcKu
03 дек 2014: 15:48

Регистриран потребител #1372
Регистриран: 15 юли 2013: 22:00

съобщения: 75
Ами сега този, които е правил ремонта с негови средства да покрие щетите, защото като се прави нещо даваме пари ама да има и гаранция за него не само се усвояват едни пари и накрая качество нула...
Най-отгоре
MG
03 дек 2014: 16:37
Регистриран потребител #244
Регистриран: 06 авг 2011: 16:20

съобщения: 329
33 литра са паднали днес. Отново има новини за наводения и за разрушения. Сутринта половината град беше блокиран.

Не е реално всеки път да е едно и също. Всичко над 10 литра/кв. м. вече напълно парализира всички пътища.
Колкото повече се неглижира този проблем, толкова повече се натрупва.

Днес до СОМАТ беше много интересно - можеше да се направи състезание по плуване. Интересното е, че там една цяла сграда, която до 89-та е била помпено. След демокрацията помпите са откраднати - сградата стои. Та се питам - толкова ли не се намериха малко пари да се купят няколко помпи, че всеки път да става проблем? Много много кофти е целият този проблем.
Най-отгоре
noemis
09 дек 2014: 20:38
noemis

Регистриран потребител #2
Регистриран: 17 сеп 2008: 11:22

съобщения: 3431

Ако това е истина ...

Грандиозен скандал, пред който случаят с „Карадере“ изглежда като дребно административно нарушение, сътвори шефът на бургаската екоинспекция Антоний Иванов. В неизбежния край на своето управление той разреши на частен инвеститор да събори най-добре поддържания дом за сираци в региона - „Ронкали“, за да се издигне на негово място мегакомплекс, без да се направи задължителната в този случай Оценка за въздействието върху околната среда (ОВОС).
...................
Директорът на РИОСВ-Бургас Антоний Иванов набързо е претупал преписката и е излязъл със становище, че не е необходим ОВОС. Ако такъв бе направен, трябваше проектът на „Ти Ви Хотел“ ООД да се съгласува с други държавни служби, имащи отношение към строителството на подобни обекти. Трябваше да се подложи и на широко обществено обсъждане, но очевидно се е целяло да остане в тайна до финализирането на процедурите.
.....................
Земята под дом „Ронкали“ доскоро е била държавна собственост. Сменила е статута си в последната година ....

цялата статия

Велосипедът не само начин на придвижване - това е и начин на живот.
Най-отгоре
ji
12 яну 2015: 16:32

<връзка>
Най-отгоре
seagull
04 мар 2015: 13:15

Регистриран потребител #1138
Регистриран: 19 мар 2013: 22:00

съобщения: 219
Колко струва "синята зона" в Бургас и кой лапа от нея? Не знам дали пиша на правилното място, или трябваше да отворя нова тема на място, което се чете от общината, но аз съм озадачен от следното: Ако паркирам на "синя зона", когато паркирането е платено, аз съм плащал по 3 начина: 1)Отивам до близка колонка за плащане (ако има такава) и си вземам билетче, което слагам на таблото, да се вижда през стъклото. Това билетче ми струва точно 1 лев за час. 2)Понякога няма колонка наблизо, но се върти някакъв чичка и му давам пак левче за час без да получавам някакъв билет, или документ, че съм платил, а той ми гарантира, че няма да ми барнат колата. 3)Третият вариант е чрез SMS и понеже съм абонат на Теленор, забелязах, че ме чарджат с 1.73 лв за час паркиране! И се питам, ако общината взема 1 лев от тези 1.73 лв, не е ли голяма далавера за Теленор да дърпат 0,73 лв за час паркиране от мене? Ами общината поне поддържа синята зона, плаща заплата на чичката, който дърпа незнайно, колко левчета дневно, ако му се плати на ръка (отделен въпрос), а някакъв Фносен мобилен оператор взема почти същата сума! Странно ми е, кой с кого играе, какви далавери се въртят и т. н.! Така си разсъждавам, кое, доколко е законно и т. н. Освен това съм забелязал, че някои общински съветници (случайно, или не от партията на кметчето) имат стикерче на колата си и паркират, дето им скимне без да плащат! Те някаква по-висока категория ли са?

[ Редактирано 04 мар 2015: 13:26 ]
Най-отгоре
ji
04 мар 2015: 13:32

аз не знам да има вариант за плащане "на ръка"
sms -а в моята фактура също на Теленор изглежда като точно 1 лв. с ДДС

Най-отгоре
seagull
04 мар 2015: 13:58

Регистриран потребител #1138
Регистриран: 19 мар 2013: 22:00

съобщения: 219
така, ама на мене ми е 1.45 лв без ДДС и на моята фактура не пише "Паркиране Бургас", а пише нещо друго, явно пак трябва да сменям оператора, а за плащането на ръка, често съм го правил и не с ме закачали, най-лесно е, ако чичката е наблизо, сега надявам се, че няма да ме осъдят, че не съм си искал касова бележка.
Най-отгоре
nistel
25 мар 2015: 19:35
Регистриран потребител #1542
Регистриран: 25 сеп 2013: 19:50

съобщения: 12
Не е трудно да се досетиш, че тоя лев си го слага в джоба щом не ти е дал нищо.
Най-отгоре
Отиди на страница   <<        >>