Форуми

burgas1.org :: Форуми :: Бургас :: Абсурдите

<< Назад | Напред >>

Абсурди всякакви

Отиди на страница   <<        >>  
Редактори: ji, Elkisa
Автор Отговор
green88
27 фев 2012: 14:12
Регистриран потребител #164
Регистриран: 29 мар 2011: 20:09

съобщения: 327
Вчера гледах наградите Оскар. Това беше премиера за България на най-големите и известни филмови награди. БТВ за пореден път се изложиха невероятно! Не е нормално преводачите да превеждат една реплика от три с огромно закъснение и нон-стоп да бъркат думи и да правят лапсоси. Нечовешки беше превода на жената, която звучеше като Митьо Пищова...За капак лиглата Дикова реши, че тя е достатъчно компетентна да определя кой филм е боза и кой не. Общо взето ми се струва, че дублажа в ефир беше гротеска. На ниво се държа единствено колегата на Дикова.
Най-отгоре
sheikh77
27 фев 2012: 19:28
Регистриран потребител #188
Регистриран: 16 май 2011: 06:42

съобщения: 347
Това учудва ли те, даже ми е странно, че си стоял в тези късни часове, преди началото на работна седмица да гледаш Оскарите?! Да не мислиш, че в БТВ има капацитети за такъв род/ макар и издегустирани/ преки предавания на конкурси и предавания.
Най-отгоре
TOXICALERT
27 фев 2012: 19:53
Регистриран потребител #50
Регистриран: 22 ное 2008: 23:06

съобщения: 436
Наистинааааа, преводачкатааааа ъъъъъ бееешеее пълна некадърницаааа , виеше като пироговска линейка и мен ме вбеси , за пръв път в животът ми имах вътрешна нужда да проявя насилие ....ако ми беше тая пред очите
Най-отгоре
noemis
06 мар 2012: 19:19
noemis

Регистриран потребител #2
Регистриран: 17 сеп 2008: 11:22

съобщения: 3431

Какво се случва на "новите" Ботева и Ал.Велики след по-малко от година и една зима зад гърба им - преди всичко твърде малко цимент в бетона.

За съжаление примерите са твърде много и няма как да ги снимам всичките.

Около тази шахта циментът е бил толкова малко, че буквално е останал само пясъкът.

Картинката е същата буквално по цялата ул. Александър Велики.

Велосипедът не само начин на придвижване - това е и начин на живот.
Най-отгоре
tobli
07 мар 2012: 08:30

Регистриран потребител #82
Регистриран: 17 юни 2010: 10:15

съобщения: 449
Пак ще се повторя...Целият замисъл на тези обществени поръчки е сбъркан из основи! Защото се гледа най-евтината оферта за изпълнение т.е. тази с най-малко материали и най-некачествените, за да се свали цената достатъчно. Нагледен резултат от този начин на работа - горните снимки.

az
Най-отгоре
icogorila
07 мар 2012: 16:03
Регистриран потребител #210
Регистриран: 12 юни 2011: 09:31

съобщения: 22
tobli написа ...

Пак ще се повторя...Целият замисъл на тези обществени поръчки е сбъркан из основи! Защото се гледа най-евтината оферта за изпълнение т.е. тази с най-малко материали и най-некачествените, за да се свали цената достатъчно. Нагледен резултат от този начин на работа - горните снимки.

Напълно съм съгласен. Аз предлагам след като съберат офертите, най-евтината и най-скъпата оферта автоматично да се отхвърлят, след това да разглеждат останалите. Така ще има по-реални цени на обектите, а не като сега: хвалят се колко евтино им излизат ремонтите, а след една година всичко наново се прави.
Най-отгоре
green88
07 мар 2012: 22:06

Днес вървях по Ботев - от НХК посока "Билкова". Вървях по посока на движението и поне в този район нещата не са чак толкова черни. Единствено много дразнещо е липсата на капаци на 50% от електрическите стълбове. Мангалите хора няма да станат скоро, ама поне отговорните органи не се ли сетиха за толкова години да слагат пластмасови капаци.....
Досега не се бях заглеждал обстойно във фасадите на реконструираните сгради в центъра, но днес останах възхитен! Много добра работа на реставраторите! Малко след НАП, вляво, залепена за паркинга на "България" има една изключителна сграда в синьо....ако скоро се реконструира определено ще е "черешката на тортата". :)

[ Редактирано 07 мар 2012: 22:10 ]
Най-отгоре
green88
29 мар 2012: 10:50

<връзка>

Това го поствам само за да се види на какво ниво е журналистиката в страната и колко са нужни и полезни сайтове като този! За мен е адски изнервящо такива хора да работят като журналисти, че и пари да получават за своята неграмотност.
Най-отгоре
ji
29 мар 2012: 11:42

Регистриран потребител #1
Регистриран: 16 сеп 2008: 21:58

съобщения: 3849
аз пък мисля че неграмотността е най-малкия проблем на журналистите ни
предпочитам да чета смислени неща с грешки отколкото граматически правилни безсмислици
Най-отгоре
WarKiller
29 мар 2012: 12:54
Регистриран потребител #16
Регистриран: 05 окт 2008: 14:38

съобщения: 827
Е то в тази статия има и от двете... :)
green88, поне не се ядосвай, че взимат пари. С изключение на 1-2 повечето бургаски новинарски сайтове изкарват пари, колкото за да съществуват въобще.

Изработка на сайт Бургас
Най-отгоре
Отиди на страница   <<        >>