Форуми

burgas1.org :: Форуми :: Бургас :: Всичко за Бургас

<< Назад | Напред >>

Градски дискусии

Отиди на страница   <<        >>  
Редактори: ji, Elkisa
Автор Отговор
nasomatrix
05 авг 2011: 17:02

Регистриран потребител #207
Регистриран: 07 юни 2011: 17:01

съобщения: 189
Ама кой е казал, че не го виждаме, всеки го вижда, говорим за това КАК е направено и как се поддържа. Казвам го за 50-ти път, ама явно на вас ви се спори, спорете си, лошо няма.
Какво не ми харесва в Бургас в сравнение - това, което и ти каза, липсата на култура (в сравнение със София, Пловдив, Търново), туризъм (примерно в сравнение с Варна), точно тук е момента да спомена, че примера с летището беше по-скоро метафора, а не буквално да се захванеш, че летището ни било еди-какво-си, вярно, лятото е най-натоварено, но виж зимата е друга песен, а това в кой град на кое летище хората не го подминавали е също глупаво. Не може от над 1 млн пътници, всичко да ЗАОБИКАЛЯ Бургас... Виж във Варна колко от кацналите си почиват там, не минават тразнит и градът лятото буквално е претъпкан, може да е мизерен, може да е всякакъв, но отиди сега във Варна и се разходи по улиците, буквално гъмжи от туристи. За това говоря, че летището ни е дефакто само разположено на наша територия, но то обслужва Сл. Бряг и Созопол... Няма и какво да правят туристи тук, няма какво да видят, няма дори КЪДЕ да отседнат. Общината се пъне да направи от града ни туристическо място, ама ти примерно, като минеш по крайбрежната, особено в частта до централния плаж и като ти лъхне на кенеф от храстите, защото е тъмно като в гъз вечер и всеки си ака там, можеш ли да кажеш че това е туристически град??? Ако ще кмета и 5 ЛАРГО-та да направи и 100 Казина, Бургас е морски град и туристът, който би дошъл тук ще дойде заради морето, не заради Меден Рудник или заради делфините на Александровска. И как ще го накараш този турист да се върне тук, като види мизерията около иначе 5 звездния Приморец? И това е мястото на великия Спирит оф Бургас??? Нищо против фестивала, страхотен е, но да го провеждаш в най-големия обществен кенеф на Бургас, сред сроителни отпадъци, ръждясали метални стени и алеи с дупки, с осветление като във филм на ужасите... Как 4 години нищо не се направи в тази част на морската??? Плажът тъне и той в мизерия, поне го почистиха, ама нямаше ли едно Айше и един Хасан да премахнат храсталаците по плажа... Изобщо главното нещо, което е туристическият потенциал на Бургас - плажът е грозна, да не кажа и гнусна гледка. Стърчащи бетонни плочи, останки от водни пързалки, които някой премахна с гъза си точно, храсти и дървета по самия плаж, превърнати в кенеф и най-лошото от всичко е, че това е плажът в близост до гарата - всеки, който слезе от гарата и тръгне в посока морската минава от там и вижда тая гнусотия. Няма да споменавам и района от Приморец надолу към гарата, всеки е минавал от там и през деня и вечер. И това е баш центъра на Бургас, до гарата, до морската, до морето, до плажа. Там всичко има облика на Фрегатата - старо, мухливо, ръждясало, буренясало и какво ли още не. Ето такива гледки на метри от пъпа на Бургас ми бъркат не знам къде, и ме е яд, че се дават пари за ремонт на морската в края, чак до прелеза на влака, а най-централната и красива част е оставена да тъне в лайна. Ей на, такива неща ме дразнят в Митко ти Николов, че при него няма приоритет, както каза blago84, хващаме едно за глава, друго за крака... Мога да изброявам до утре неща, които имат КРЕЩЯЩА нужда от ремонт пред много други, но ще вздеме да се появи TOXICALERT и да каже, че съм злобен. Хахаха. Така че спирам дотук. :)))
Най-отгоре
noemis
05 авг 2011: 17:55
noemis

Регистриран потребител #2
Регистриран: 17 сеп 2008: 11:22

съобщения: 3431
nasomatrix написа ...

..........
И как ще го накараш този турист да се върне тук, като види мизерията около иначе 5 звездния Приморец? И това е мястото на великия Спирит оф Бургас???
.............

Изпуснал си новината - за пролетта на 2012 е предвиден цялостен ремонт на тази част на Морската (влючително от паметника на Пушкин до пристанището). Новият концесионер на съборетините на централния плаж в интервю беше казал, че изчаква общината за съгласувано ремонтиране и план - в смисъл всичко да си пасва като архитектурно решение между неговия проект и проекта на общината.

Като добавиш и спечеления проект за Моста и предмостовато пространство, мисля че тук съвсем скоро този проблем ще бъде решен. С уговорката разбира се, да бъде изпълнено както трябва.

[ Редактирано 05 авг 2011: 17:58 ]

Велосипедът не само начин на придвижване - това е и начин на живот.
Най-отгоре
dolphin_bs
05 авг 2011: 20:19
Регистриран потребител #27
Регистриран: 15 окт 2008: 10:07

съобщения: 82
Това,че проявяваме голяма критичност към града ни донякъде е добре,но тя,критиката трябва да бъде обективна.Започвам за споря първо за района на Морската около Приморец.Там ,мисля,че е въпрос на собственост.Много от съборетините не са общинска сабственост и затова са в такова състояние.Алеите-също.Плажната ивица в момента ,в който стана общинска започна да се чисти и облагородява....За това дали Бургас е морски град спор няма:)Верно ,че е "гара разпределителна" за цялото южно черноморие,но за разлика от Варна,тук има градчета с хилядолетна история.Що се отнася до развлечението на туристите-какво развлечение имат например в Поморие,дори Несебър и Созопол.Ще разгледат за един ден 2-3 църкви и музеи и останалото е кръчни,скара и простотии.Така е и във Варна. Сергии,кич,занемарена Морска,опикани алеи.....Това е родна картинка,манталитет и на почиващи и на живеещш.Чуждите туристи въобще не им пука,наливат се с ефтин алкохол,чукат се с нашите "каки",някой пропищяват от тях.Гнусна работа.Та на фона на тази родна картинка Бургас стои много прилично.По улиците вяма кич,около Охлюва всяка вечер има забавление.Сигурен съм че някой от провинцията запърви път в нашия град са гледали кино на екран....Има,разбира се какво да се желае.Но всеки град е функция от развитието на една държава.И все пак,Бургас е приятното изключение от това правило!!!:)
Най-отгоре
TOXICALERT
05 авг 2011: 20:22
Регистриран потребител #50
Регистриран: 22 ное 2008: 23:06

съобщения: 436
nasomatrix ,ти май не си в ред ,какви тъпи сравнения ми даваш , ако Слънчев Бряг започваше от Сарафово , както Златните спрямо Варна , щяхме да сме адският туристически град ,колкото е и Варна в случая.Кой почива във Варна бе лек , само българи на гости при приятели и роднини .Кой се разлетя до Варна за почивка будиш култов смях с посредствени съждения.Освен това ,ако не си наясно аз да те светна ....жилищните комплекси на Варна са точно като работническо спално -там няма нищоооо ,ама нищоо и затова всичко се тика в центъра и въпреки това , не мисля ,че там има повече хора.В 12ч вечерта по центъра от катедралата до ,хотел Черно море е бетер Хирошима ве пич. Всичко във Варна се случва пред хотел Черно море до морската 220м (справки google earth) и между басейна и първа буна 980м - как да не ти се струва навалица. Ти май не излизаш често от вас , а ?
Кой туроператор продава Варна като туристическа дестинация да ме светнеш само , че я изкара Ница , и не само това ами значими чужди туроператори като Некерман и ТУИ , се отказаха да оперират по северното черноморие и закриха офисите си във Варна ...там ако не са Руманеще-Букуреще и руснаците дето идват по инерция от отминалата и слава са умрели бе братино .
Ти ако си един туроператот и вземеш турист от златните за обиколка извън комплекса къде ще го заведеш освен във Варна? А,ако го вземеш от сънито , има Несебър , Поморие , Созопол ...туристите не искат да гледат урбанизация , те си имат и по-голяма от нашата искат нещо което нямат ...Бургас и Варна са поставени в коренно различни условия в туристическо отношение - глупаво е да ми сочиш единият град като мега курорт спрямо другия след като Варна на практика не е в конкуренция с малки привлекателни градчета с хилядолетна история какъвто е случаят на млад град като Бургас.

[ Редактирано 05 авг 2011: 20:40 ]
Най-отгоре
prnstr
05 авг 2011: 21:02
Регистриран потребител #243
Регистриран: 05 авг 2011: 20:53

съобщения: 35
Чета ви много отдавна и до сега не съм се регистрирал, но некомпетентното мнение на ТОКСИКАЛЕРТ относно Варна, ме накара. Та, да те светна, виждам, че от туризъм си нямаш ни най-малка представа. За сведение централното седалище на ТУИ е във Варна. Не си мисли, че никой не ходи на Златните, Слънчев ден, Евксиноград, Св. Константин, Албена, Балчик и т.н. Напротив, там руските туристи в сравнение с южното Черноморие са мизерно малко. Там се продава изключително и само на западноевропейци. Тъй като нямам намерение да те светна относно Варната, ще ти кажа само едно - застани на входа на Обзорския проход и брой автобусните екскурзии за Варна, Балчик, Калиакра и Аладжа манастир. Последно да ти кажа - имат си Делфинариум (верно смотан), Планетариум, окрит Военноморски музей, катедралата, на по-малко от 15км е Аладжа, точно по протежението на тези същи мизерни курортчета и къщички. Имат си молове - разбирай за шопинг. Ако искаш да продължим спора, кажи, защото може да си компетентен относно строителството, но ако си на Вие с отрасъл като Туризма, е добре да замълчиш и да поемаш и попиваш, а не да се изказваш неподготвен. Лека вечер!
Най-отгоре
TOXICALERT
05 авг 2011: 21:35

prnstr ,ти пък от къде се пръкна разбирател - стана ми ясно ти как разбираш от туризъм -сервитьорче ли си някъде :))))
Туи има туристически офис във Варна 052699699 ,ако искаш им звънни да попиташ те ще те отворят на далавера.Туи имат такъв офис и в София но не я предлагат като дестинация :) . И преди да остроумничиш направи си труд да отвориш сайтовете на летише Бургас и Варна и хвърли един поглед от къде идват самолетчетата ...много е онагледено.
Също се върни в по-горният ми пост-прочети го по внимателно ако трябва няколко пъти за да схванеш идеята с която е написан и в отговор на какво . Не да ми обясняваш за някъв келяв манастир по скалите , планетариум дето никой не стъпва за военноморският "музей" с два ръждясали катера моляяя теее ... по-същата логика Бургас има музей на авиацията в който също никой не ходи .
Кво ти обяснявам изобщо вий срещу луната и се моли за повечко бакшиш
....Хайде аз да те улесня да не четеш пак... в поста ми ставаше дума от къде всъщност са чуждестранните туристи във Варна , а именно от изключителната близост до курортите ,които на практика са слети с градът ...това не са туристи на които им е продадена Варна като дестинация ...схващаш ли ?

[ Редактирано 05 авг 2011: 21:50 ]
Най-отгоре
prnstr
05 авг 2011: 21:47

За твое огромно съжаление нямам нищо общо със сервитьорството... Нямам нужда да звъня на никого, защото за разлика от многознайкото, който си ти, аз съм съвсем наясно, защото това ми е работата от години насам... И това, че ти си отворил чичко Гугъл, не те прави компетентен ТУИ България е с централен офис в гр. Варна. Бургаският офис се намира до мола, в него работят 7 човека. Ако според теб това е персоналът на най-големия туроператор те съжалявам за заблудеността ти. Също така нямам намерение да отварям сайтове за да видя кой пристига и кой не в България. Това, че северното Черноморие няма толкова голям капацитет като Южното, не го прави по-смотано. Верно е, че в Бургаско идват 2 пъти повече хора, но също така е верно, че Северното, към което впрочем е и Обзор... ходят по голям процент западноевропейци. Следващото нещо - каквито и да са атракционите във Варна те са повече, от колкото в Бургас, за мое огромно съжаление. Да те светна още нещо - Бургас НЕ е туристически град, чисто и просто - индустриален, или това, което е останало от "индустриата". Аз също искам да се наричаме туристически град и да не ни подминават като малка гара, но няма да стане скоро както гледам. Пак ще кажа - погледни екскурзиите Варна, а ако те мързи - попитай ме, аз ще ти кажа. И за разлика от теб, аз го знам, защото си имам представа, а не само тук да си правя вятър докато говоря или пиша. Научи се да попиваш от компетентните, както аз съм направил, повярвай, няма да излеждаш смешен в очите на хора, като мен в момент, когато говориш за Туризъм и единственото нещо, което си виждал от истинския туризъм е в Гугъл :)
Най-отгоре
TOXICALERT
05 авг 2011: 21:56

ох ... утре като отидеш на работа питай някой който разбира не къде е офисът на ТУИ ,а къде кво продава в България , че ми писна от теб.
А,за Некерман изобщо не питай тях ги няма.
И пак ми прочети последният пост ,че си го дописах докато ти се разливаше на твоя :)))

[ Редактирано 05 авг 2011: 21:58 ]
Най-отгоре
TOXICALERT
05 авг 2011: 22:00

Реших да го напиша по ясно и кратко :
ВАРНА Е ТОЛКОВА ТУРИСТИЧЕСКИ ГРАД КОЛКОТО И БУРГАС С РАЗЛИКАТА ЧЕ ИЗКЛЮЧИТЕЛНАТА И БЛИЗОСТ (ЧАК СЛЯТОСТ ) С КУРОРТИТЕ ДО НЕЯ И ДАВАТ ПРЕДИМСТВОТО ДА Е ПО-ПОСЕЩАЕМА ОТ ЧУЖДИТЕ ТУРИСТИ .
Най-отгоре
prnstr
05 авг 2011: 22:04

Симпатяго, аз знам какво и къде го продават в България. Мога да те светна, че в момента пикът са южните курорти - Созопол, Приморско, Царево, Синеморец. Нямам нужда никого да питам. А Некерман какво искаш да знаеш за тях? И от кога си мислиш, че Некерман е толкова голям фактор в туризма? И да, дочетох ти поуста, нищо ново не научих. Сега прочети малко ти моя - нито една фирма, освен локалните не продават Бургас като дестинация. Продават само шопинг или максимум неделя с католическа литургия за поляците. Но за разлика от Бургас, Варна се продава СТРАХОТНО, повече от 500 души на ден пътуват само от южните курорти. Ето за това Варна е пълна... Кажи какво работиш ти, че гледам с Туризма си на ВИЕ, но се правиш на интересен, само за да се намираш на работа?
Най-отгоре
Отиди на страница   <<        >>