Форуми

burgas1.org :: Форуми :: Бургас :: Бургаски инвестиции и проекти

<< Назад | Напред >>

Дупката на Тройката - символ на 2 поколения!

Отиди на страница   <<        >>  
Редактори: ji, Elkisa
Автор Отговор
nasomatrix
17 окт 2011: 17:10

Регистриран потребител #207
Регистриран: 07 юни 2011: 17:01

съобщения: 189
green88 написа ...

Добре си мечтаете тука вие, както беше казал поета - "На този свят само мечтите са безплатни". Да сравнявате, който и да било парк от Западна Европа с нашите паркове е най-малкото грешно....Докато тук не се приемат закони, подобно на арабските нещата ще стават много трудно.....

Карай сега, дай да си помечтаем. :)) Докато не почне някой да се заяжда на тема декари и локация. :)))
Най-отгоре
dolphin_bs
17 окт 2011: 19:46
Регистриран потребител #27
Регистриран: 15 окт 2008: 10:07

съобщения: 82
Вдъхнових се от вашия спор за паркове и градинки.Вижте какво пише в нета:Вонделпарк (Vondelpark) е общински парк в Амстердам с обща площ от около 485 декара. Разположен е западно от площада на музеите. Паркът е открит през 1865г. и е кръстен на автора от XVII век - Йоост ван ден Вондел. Освен изключителната природа, в паркът може да разгледате музея на филмите, в който имате възможност да гледате филми от периода на нямото кино до ерата на дигитални продукции. В него също се организират още различни изложби, лекции и дебати, които се провеждат в лятната му градина. В откритият театър пък се провеждат разнообразни представления и концерти от юни до август. Във Вонделпарк има и няколко интересни статуи. Някои от тях са статуята на Йоост ван ден Вондел, чийто автор е Луис Ройер, „Рибата“ на Пабло Пикасо или „Мама Баранка“ на Нелсън Карильо.

Не съм ходил там,но мисля,че нашата Морска е аналогична.Създадена е около 50 години по-късно и ,естествено има друга природа.Но и тук се прожектират филми\на Охлюва\,има концерти на открито,има изложба на цветя-Флора\с идея да стане целогодишна\Наивно е да мислим,че може да създадем сега нещо подобно ,защото такива неща по света са саздадени преди век и половина.Значи,ако някой сега реши да направи парк някъде в Бургас,например в МР,то след сто години,някой ще му направи паметник и хората ще се гордеят с тази градина.Успех на интосиастите!!!
Най-отгоре
vasi.mincheva
17 окт 2011: 23:19
Регистриран потребител #202
Регистриран: 28 май 2011: 23:48

съобщения: 493
Според мен каквото и да направят на това място: 1 ще е много по-добре от сега и 2 ще е голям плюс. Без значение дали ще е парк (ще е много приятно да поседнеш да починеш или да си оставиш детето да потича), площад (за да може примерно на Нова година да се събираме там и да празнуваме) или бургаското НДК. Просто това там не може повече да стои така! Вярно, че събориха сградата на Гурко за паркинг, ама на табелата пише, че е временен. Въпросът е колко е това време и какво ще се случи после с мястото. Освен това е и вярно, че сградата на Немската болница стои празна. С нея също трябва нещо да се случи, защото малко или много тя също се намира в централната част на града и е греховно да е в състоянието, в което се намира в момента.
А и наистина докато съдебните спорове не приключат(нека да не бързаме да се радваме), можем само да си мечтаем и в най-добрия случай да допринесем с идеи към управляващите какво да направят на мястото.
Най-отгоре
nasomatrix
17 окт 2011: 23:34

dolphin_bs написа ...

Наивно е да мислим,че може да създадем сега нещо подобно ,защото такива неща по света са саздадени преди век и половина.Значи,ако някой сега реши да направи парк някъде в Бургас,например в МР,то след сто години,някой ще му направи паметник и хората ще се гордеят с тази градина.

Наивно е да мислим, че само ние заслужаваме да се радваме на такъв парк, но не и децата ни. Добре, че целият свят не разсъждава по този начин, защото това означава всичко, каквото е правено преди век - толкова, ни парк повече. По вашата логика ако Бургас след 200 години е 3 пъти по-голям и никой не прави паркове, защото не може да се прави нещо, което ще отнеме сто години за да придобие видът в който вие го виждате сега, то тогава с този темп на застрояване и изсичане на дървета и зелени площи я имаме, я нямаме една сравнително малка морска градина, била тя някога хубава и голяма. Прекалено егоистично звучите, сякаш мислите тук и сега и за вас си. Някога и Морската градина е била поле, но добре, че Духтев не си е казал "то това докато стане парк, аз отдавна ще съм умрял и даже няма да го видя, за какво да го проектирам..."

Иначе по темата за Фонделпарк, наистина е уникално място, което и грам не може да се сравнява с нашата морска, по площ може би да, но като архитектура, поддръжка, градини, сцени, паметници, паркова мебел, всичко е на светлинни години, както и всичко друго в западна Европа. Пожелавам на всеки да го посети, аз по-красив парк не съм виждал за сега в Европа, а не са малко местата които съм видял. Пожелавам си и Бургас някой ден да има своя Койкенхоф някъде в покрайнините посока Банево, дори и не в толкова грандиозен размер. :)

Но както писаха преди мен, всичко би било по-добре от тая грозотия на центъра, която е в момента. :)
Най-отгоре
tobli
18 окт 2011: 00:01

Регистриран потребител #82
Регистриран: 17 юни 2010: 10:15

съобщения: 449
Ако правят нещо да правят и то бързо,че току виж някой естествоизпитател е открил нов уникален вид или колония на редки птици на това място и са го обявили за защитена територия ;) И тогава отиде коня у ряката,че и в блатото

az
Най-отгоре
dolphin_bs
18 окт 2011: 11:48
Регистриран потребител #27
Регистриран: 15 окт 2008: 10:07

съобщения: 82
[b]
Наивно е да мислим, че само ние заслужаваме да се радваме на такъв парк, но не и децата ни. Добре, че целият свят не разсъждава по този начин, защото това означава всичко, каквото е правено преди век - толкова, ни парк повече. По вашата логика ако Бургас след 200 години е 3 пъти по-голям и никой не прави паркове, защото не може да се прави нещо, което ще отнеме сто години за да придобие видът в който вие го виждате сега, то тогава с този темп на застрояване и изсичане на дървета и зелени площи я имаме, я нямаме една сравнително малка морска градина, била тя някога хубава и голяма. Прекалено егоистично звучите, сякаш мислите тук и сега и за вас си. Някога и Морската градина е била поле, но добре, че Духтев не си е казал "то това докато стане парк, аз отдавна ще съм умрял и даже няма да го видя, за какво да го проектирам..."

Май не сте ме резбрали правилно.Не проявявам нито егоизъм,нито консерватизъм.Напротив,нека да се правят хубави неща и за нас и за поколенията.Идеята ми беше,че хубави са тези неща,които издържат на проверката на времето.И както сега оценяме това,което е направил Духтев за Морската градина,така и бъдещите поколение ще оценят това,което правим ние в момента.
Най-отгоре
TOXICALERT
18 окт 2011: 14:05
Регистриран потребител #50
Регистриран: 22 ное 2008: 23:06

съобщения: 436
Това място си плаче за една голяма многофункционална сграда в която да се провеждат културни мероприятия , изложения и изобщо да бъде като едно Бургаско НДК .... е разбира се не със същите размери ,а ползвано със същата идея ;)
Най-отгоре
green88
18 окт 2011: 20:17
Регистриран потребител #164
Регистриран: 29 мар 2011: 20:09

съобщения: 327
Аз имам една идея за това място....във Верона май беше оригинала. Та там хората са си направили мини-Италия. Най-известните сгради са направени в умален мащаб и всеки посетител на града може да се докосне до различни части на Италия без да ходи до там. Дали не може това да се постигне и в Бургас, съчетано с един красив парк (защо не и макети на природните забележителности). Гаранция, че тогава екскурзита до Бургас няма да е само "шопинг"!
Най-отгоре
ssaraksh
18 окт 2011: 21:31
Регистриран потребител #265
Регистриран: 10 сеп 2011: 16:30

съобщения: 36
И аз съм си мислил за такова нещо, такива мини-паркове съм виждал и във Франция и в Истанбул. Но не мисля че му е там мястото, точно в центъра на града... - по-скоро на някоя от поляните в Морската до кортовете. Ще е супер атракция.
Най-отгоре
nasomatrix
19 окт 2011: 18:13

В Истанбул се казва Миниатюрк, в Холандия също имат в Хага - Мадуродам се казва и цяла Холяндия е в миниатюри, уникално е, всичко се движи, летището, влаковете, мелниците. Това е наистина една страхотна идея за пустеещото място, точно, защото е в центъра и е близо до гарата, до магазините, места, където повечето чужденци в Бургас посещават, докато в морската е красиво, но колко от шопинг туристите ще отидат до тенис кортовете да го видят, мисля, че мястото е перфектно за един такъв тематичен парк "България в миниатюри". Но дали има кой и как да го направи в Бг? Иначе ако се случи това, определено Бургас ще има нещо уникално за Бг, което ще си струва да се види дори от шопите. :)

[ Редактирано 19 окт 2011: 18:15 ]
Най-отгоре
Отиди на страница   <<        >>