Форуми

burgas1.org :: Форуми :: Бургас :: Бургаски инвестиции и проекти

<< Назад | Напред >>

Дупката на Тройката - символ на 2 поколения!

Отиди на страница   <<        >>  
Редактори: ji, WarKiller, Elkisa, simonkurt
Автор Отговор
green88
15 мар 2012: 23:11
Регистриран потребител #164
Регистриран: 29 мар 2011: 20:09

съобщения: 327
Колко да струва....колкото Галерия, не повече. Аз обаче съм почти сигурен, че този проект ще се реализира извън в България и то съвсем скоро...просто след такова признание няма как да не са заваляли офертите към това момиче.
Най-отгоре
WarKiller
16 мар 2012: 12:14

Регистриран потребител #16
Регистриран: 05 окт 2008: 14:38

съобщения: 833
Е то разликата с Галерия е доста голяма за пример.
Галерия си е частна инвестиция с гарантирана (до някаква степен) възвръщаемост.
А това би трябвало да е проект, финансиран от Общината или по-реално като ПЧП.

Изработка на сайт Бургас
Най-отгоре
TOXICALERT
16 мар 2012: 20:40
Регистриран потребител #50
Регистриран: 22 ное 2008: 23:06

съобщения: 436
Грозно и нерационално + разхищение на пространство , външният вид е 'комунистически бетониум' , идея нямам какво му се превъзнасяте толкова. Разбирам силното ви( ни) желание там да няма дупка , но нека то не размива трезвият разум и потребността от естетика в модерният свят .
Най-отгоре
green88
16 мар 2012: 22:39

Не знам да има подобна сграда построена през соцрежима в която и да е от социалистическите страни...Изключително красив проект с межународно признание. А ти ако мислиш по този начин може би ще решиш, че и Гугенхайм е грозна сграда, но реално тя е признат архитектурен шедьовър.
Най-отгоре
renesanz87
17 мар 2012: 04:47

Регистриран потребител #179
Регистриран: 04 май 2011: 23:58

съобщения: 63
Проектът е великолепен!

renesanz87
Най-отгоре
ji
17 мар 2012: 09:56

Регистриран потребител #1
Регистриран: 16 сеп 2008: 21:58

съобщения: 3859
и аз в първия момент като го видях реших че е безумно и пропилява пространството
особено с това скосяване за стълбите нагоре което е на 1/3 от площта на сградата
всъщност на втори преглед ми изглежда много интересно и определено изключително оригинално
сграда която лесно може да стане символ на града
това което мисля че не е ок е функциите които и отрежда проекта
форум + театрална зала
форума така и не мога да измисля как може да се използва редовно?
телевизионно студио?
общинския съвет?
какво?
след като общината взе дома на нефтохимика и след като съвсем наблизо е и операта .....
ако добавим и дна където също играят гостуващи театри ....
прекалено много културна инфраструктура без реално да имаме толкова култура която да го изисква
ами че в града има един театър а стават 5 големи зали
по-добра идея е примерно за голяма площ в сградата проектирана за приемане на изложения
експо център .......
макар че едва ли и изложения можем да привлечем достатъчно редовно ....
но в момента така или иначе място за такива събития в града няма

така или иначе вариантите за мястото са два
финансирано по някоя луда европрограма и проект на общината
и по-реалистичния с публично-частно партньорство когато проекта ще бъде на инвеститора.....

[ Редактирано 17 мар 2012: 10:09 ]
Най-отгоре
TOXICALERT
17 мар 2012: 10:23
Регистриран потребител #50
Регистриран: 22 ное 2008: 23:06

съобщения: 436
green88 , ето ти същият форум в Бузлуджа :)
Втората снимка- жалко , че не намерих поглед отгоре да видиш съвсем поразителното сходство;)

Най-отгоре
green88
17 мар 2012: 14:46

Кое му е същото не мога да разбера? Говорим за цялостната идея за подобен тип сграда с разчупена архитектура....единствената прилика межту твоите примери и проекта е това, че някои части имат овална форма. Със същия успех можеш да ми постнеш и Пантеона в морската градина.

П.С. Относно "чинията" в Бузлуджа съм на мнение, че ако се реставрира би се получила примерно красива сграда в която да се приюти музей /примерно/. Бузлуджа е исторически връх свързан с историята на България по един или друг начин. Доста по-логично беше точно там да се установи музеят на комунистическото дело.
Най-отгоре
DENIS
17 мар 2012: 16:32
Регистриран потребител #43
Регистриран: 18 ное 2008: 16:24

съобщения: 263
УНИКАЛЕН ПРОЕКТ. ВЯРВАМ, ЧЕ ЩЕ СЕ СБЪДНЕ. ВИНАГИ ЩЕ ИМА ХОРА, КОИТО НЕ ГО ХАРЕСВАТ, ЗАЩОТО ВИНАГИ ЩЕ ИМА ХОРА, КОИТО КАЗВАТ НА ЧЕРНОТО-БЯЛО, САМО ЗА ДА СА ИНТЕРЕСНИ И НЕГАТИВИЗМЪТ, ОТРИЦАНИЕТО, НЕДОВОЛСТВОТО И ПРОСТОТИЯТА СА ИМ ПРИСЪЩИ. ТЕЗИ СЪЩИТЕ РЯДКО ИМАТ ИНТЕЛЕКТ ДА ОСЪЗНАЯТ КОГА НЕЩО Е ХУБАВО И ПОЛЕЗНО, А ГО ОТРИЧАТ ИНТУИТИВНО. ЯСНО Е КОЙ Е В ТОЗИ САЙТ, РАДОСТНОТО Е, ЧЕ Е САМО ЕДИН.
Най-отгоре
blago84
17 мар 2012: 19:37
Регистриран потребител #32
Регистриран: 19 окт 2008: 10:12

съобщения: 179
Не съм сигурен, дали пространството се използва по най-удачни начин, но мисля, че и форумът и залата ще намерят своето приложение (и своите клиенти). Особено като се има предвид, че залата всъщност е многофункционална, а не чисто театрална, а форумът е далеч по-удачен за провеждане на средноголеми конференции и семинари от разните хотелски "конферентни зали". Така че за мен идеята има потенциал. Може би щеше да е добре, залата да е една идея по-голяма, но и така е добре.
Най-отгоре
Отиди на страница   <<        >>