Форуми

burgas1.org :: Форуми :: Бургас :: Места в и край Бургас

<< Назад | Напред >>

Морската градина и плажът

Отиди на страница   <<      
Редактори: ji, Elkisa
Автор Отговор
TtW
08 сеп 2013: 16:54
Регистриран потребител #1220
Регистриран: 10 май 2013: 21:23

съобщения: 309
Моля ви се не занимавайте общината и с такива глупости. Честно някои хора вече само се чудя как да си уплътняват времето губейки това на институции. Пожар в градски парк, причинен от китайски фенер, ама вие сериозно ли. Да забранят и фоерверките защото са 300 пъти по-опасни и е по-вероятно някоя заблудена ракета да убие човек.
Сега чета някаква кака е прекалила със свободните съчинения за котешката кастрация. Утре това писмо ще се появи в още куп медии и някой служител в общината трябва да загуби цял ден да пише опровержения, че нищо от написаното не е вярно, най-малкото, че 200 000 се дават за котешки кастрации.
Най-отгоре
vench
08 сеп 2013: 18:20

Регистриран потребител #779
Регистриран: 24 ное 2012: 18:45

съобщения: 1069
пфуууу, хващате се за една дума, дето съм написал. нито някъде в статията съм споменавал общината, нито съм тръгнал да занимавам митко николов да ходи да лови фенерите. говоря за информация, която да стигне до хората, пък ако иска да я прави общината, ако иска пожарната, ако иска дядо ионикий да направи литургия. аз съм използвал трибуната на медията, а тук съм си написал личното мнение.

много зле, човек.

Няма да бъде пресилено, ако днес заявим, че Бургас е най-великият град на света за всички времена!
Най-отгоре
ji
08 сеп 2013: 19:08

Регистриран потребител #1
Регистриран: 16 сеп 2008: 21:58

съобщения: 3843
TtW написа ...

Утре това писмо ще се появи в още куп медии и някой служител в общината трябва да загуби цял ден да пише опровержения, че нищо от написаното не е вярно, най-малкото, че 200 000 се дават за котешки кастрации.

през миналата година бюджета за това е бил 120 000 така че нищо чудно през тази да е 200 000
<връзка>
не това е важното
гражданският контрол е нещо което е гаранция нещата в страната ни да се случват както трябва
този проблем за нас не е "занимаване с глупости" за това решихме да го разчоплим

информацията за това че кастрацията не се извършва професионално е постъпила и в някой от организациите за защита на животните в Бургас
надявам се наистина някой служител да отдели 1 час утре , да седне да напише за какво става въпрос и да отговори на нашето питане изпратено до общината за да го публикуваме и да внесем яснота
очакваме официална позиция и от организациите за защита на животните до няколко дни

TtW хубаво е че имаш собствено мнение но е още по-добре да бъдеш и малко по-толерантен към другите хора и нещата които ги вълнуват
дори за теб да са глупости
лично на мен ми стана тъпо че наричаш "глупости" неща за които ми пука

[ Редактирано 08 сеп 2013: 19:28 ]
Най-отгоре
TtW
08 сеп 2013: 20:10

Аз съм твърдо за граждански контрол но ми е писнало от разни домакини, които си разнообразяват ежедневието между сериалите в писане на жалби до институции и създаване форумни драми от несъществуващи проблеми.
Няма начин за кастрация на котки да е отделена такава космическа сума. Това трябва да е ясно на всеки от Вас и без да проверявате данните. Това е вероятно бюджета, в който е включена издръжката на приюта за кучета, безплатното чипиране на кучета и кастрацията на кучета освен тази на котки (такава в момента сте прочели се извършва и в съставните селища). И това ако изляза прав променя доста ситуацията. В никакъв случай не оправдавам действията на кастраторите макар да смятам написаното за пресилено. Това, което ме подразни е че една такава статия с невярна информация настройва хората срещу институциите, дори и тези, които си вършат работата. Първото, което ще си каже читателя "хората гладуват пък те 200 хил за котки", защото средния читател по правило не обича да мисли и да търси, информацията му се снася и той приема всичко написано в нета за чиста монета. Същото важи и за драскачите наречени (copy/paste) журналисти но с вложена от тях доза зла умисъл.
Не визирам теб в случая давайки гласност на една непроверена инфромация а пиша какви са последствията. Според мен трябва да сме по-малко критични особено там където виждаме, че се полагат усилия и има резултат.
Лично за мен израза "глупости" не обижда по никакъв начин и не смятам да му намалям употребата във форумната си кореспонденция.
Най-отгоре
ji
08 сеп 2013: 20:21

Регистриран потребител #1
Регистриран: 16 сеп 2008: 21:58

съобщения: 3843
ако има проблем с тълкуванията той е до голяма степен на общината
в статията която пуснах в предното ми мнение е цитиран общински служител, който казва "Дейността по програмата за намаляване популацията на бездомните кучета и котки годишно струва на бюджета на община Бургас 120 000 годишно" и също "Там изцяло се прилага принципът - улови, кастрирай и върни на местото" което аз поне тълкувам като "парите за кастрации"
за мен няма проблеми 200 000 да е реалния бюджет за това
просто след като от различни места има информация че нещата не са както трябва очаквам от общината да излязат и официално да обяснят как стои въпроса, какви резултати имат и какъв контрол прилагат
защото тази кампания беше широко рекламирана по медиите и тогава информация от общинските власти имаше колкото искаш
това сега е тест дали са адекватни и могат да комуникират нормално с хората и да изкарат нещо по-различно от предварително написани прокламации във възхвала
Най-отгоре
TtW
08 сеп 2013: 21:09

Дори да съм злонамерен не мога да си правя подобни изводи от едно изказване на общински служител. Не ми се рови но бих повярвал само ако го видя като документ или статия от общината. Кастрацията на едно куче струва около 40-50лв, няма причина за котка да е повече. По тази логика няма как 200 000 да се дават за кастрация на котки. Издръжката на приюта беше 50-80 000 и заедно с разходите по кастрация и чипиране , тези 200 000 вече си идват на мястото.
Най-отгоре
sa_radev
08 сеп 2013: 21:37

Регистриран потребител #784
Регистриран: 30 ное 2012: 17:09

съобщения: 628
Тя кастрацията може и толкова да струва, ако ти си закараш животното, ама след една обществена поръчка няма да е 50 кинта! Сложи цена за самата операция, за бензин, дето ходят да ги ловя, че и после да ги пуснат, заплати на служители и нещичко за тоя, дето е бутнал едно рамо на фирмата да спечели... Още да изброявам ли?
Друг е въпросът дали наистина ги кастрират? Че котката от другия блок пак е бременна, а преди 3-4 месеца уж я "резнаха"!
А и като чета данните от статията - бюджет 120 хил. лева, по план 1400 животни общо, това прави по към 90 лева за операция с 10 дневния престой...
Както и да е, темата е Морската все пак!
Най-отгоре
Уебсайт
TtW
08 сеп 2013: 22:45

По информация от общината кастрация на едно куче "струва на общината 40лв"
Най-отгоре
Отиди на страница   <<