Форуми

burgas1.org :: Форуми :: Бургас :: Бургаски инвестиции и проекти
 
<< Назад | Напред >>

бул. Алеко Богориди

Отиди на страница   <<        >>  
Редактори: ji, WarKiller, Elkisa, simonkurt
Автор Отговор
tobli
11 яну 2013: 11:51

Регистриран потребител #82
Регистриран: 17 юни 2010: 10:15

съобщения: 449
Предлагам да направим едно кафенце, което се казва "Под асмата" {play} и под всяка асма /май така се пишеше, че другото с Т е болест/ 3-4 масички. Ще стане едно такова динамично кафе пръснато по цялата улица. В единия край на асмите ще има по един кафе автомат за самообслужване.

az
Най-отгоре
noemis
07 фев 2013: 16:44
noemis

Регистриран потребител #2
Регистриран: 17 сеп 2008: 11:22

съобщения: 3431
"Улица "Богориди"е в по-следващ етап на проекта и той би се реализирал при наличието на спестен финансов ресурс. За това на този етап говорим със сигурност за площад"Тройката" и подземната улица. Иначе ул."Богориди" ще изглежда по същият начин както улица "Александровска" с някои по- интересни неща, които са заложени като оформление по улицата от типа на оросяваща система, озеленяване, пейки и разбира се подмяна на подземната инфраструктура", допълни той.
цялата статия

И аз да кажа едно Ъ!

За какво им беше да подлъгват хората с големи очаквания като накрая ще направят едва 1/3 от заявеното?!? Отначало казваха, че ще се ремонтират основно Богориди и горната част на Александровска, което изглеждаше смислено като се има предвид, че Тройката е в непосредствена близост до Дупката и беше добре за това място да се подходи с мисъл и за двете. Сега ще направят Тройката и утре каква е гаранцията, че ако (дай боже) започнат да правят нещо на Дупката то ще се връзва (архитектурно и функционално) с площада!

После си промениха мнението и казаха, че ще включат и Тройката към двете улици. След това се отказаха от Александровска, а сега и от Богориди. Амо давайте да се отказваме и от Тройката, че е много труден и "изпълнен с изненади" и непредвидени разходи проект и да приключваме!

Няма да пиша повече, че ми напират едни нецензорни изрази ... абе що не ви {cc}

[ Редактирано 07 фев 2013: 16:45 ]

Велосипедът не само начин на придвижване - това е и начин на живот.
Най-отгоре
WarKiller
07 фев 2013: 16:47


Регистриран потребител #16
Регистриран: 05 окт 2008: 14:38

съобщения: 840
Еми за Тройката са се вместили във финансовата рамка... май вече сме го коментирали... За другите - следващия тираж.
Така де... уж първо се отказаха от горната част на Александровска по същата причина, но явно и Богориди трябва да влезе в това число.

Изработка на сайт Бургас
Най-отгоре
TOXICALERT
07 фев 2013: 18:28
Регистриран потребител #50
Регистриран: 22 ное 2008: 23:06

съобщения: 436
..аз пък искам цялата крайбрежна да е със свежи плочки да прилича на Копа-Кабана и да я оръгат с високи палми за по-тропична атмосфера :)
Най-отгоре
sa_radev
07 фев 2013: 22:21

Регистриран потребител #784
Регистриран: 30 ное 2012: 17:09

Местоположение: Burgas
съобщения: 628
@noemis - рздухването беше заради изборите - и есенните, и сега - летните! Може да погледнеш коментарите ми за "Тройката" в темата...Гранит, фонтани, а подземната улица, според г-н Марков, струва 2млн лева. Това финансиране беше около 5 млн, ако не се лъжа. Александровска мисля, че излезе около 1 200 000 - 1 300 300 лв. И сега си направи бакалската сметка и виж колко ще останат! Няма да се учудя ако отпаднат още няколко проекта.
Навремето като мрънкахме на Костадинов за скейт парк, ни се казваше, че 250 хил. са много.
Можете да си направите сметка!
Приятна вечер!
Най-отгоре
Уебсайт
sheikh77
08 фев 2013: 06:49
Регистриран потребител #188
Регистриран: 16 май 2011: 06:42

съобщения: 347
Добре де, най-късно ноември декември я почват. Тройката ще отнеме доста ресурс и все пак нали не искате целия център да се запуши, пък и летен сезон ще има до края на септември, малко ще е кофти точно тогава Богориди да е затворена или разкопана и в прах.
Най-отгоре
sa_radev
27 авг 2014: 11:58

Регистриран потребител #784
Регистриран: 30 ное 2012: 17:09

Местоположение: Burgas
съобщения: 628
3.2. Проектното решение на пресичането на бул.“Демокрация“ с бул.“Ал.Богориди“ да бъде на две нива:
- запазване на съществуващото ниво на бул.“Ал.Богориди“ и естествено преминаване на пешеходната зона в алеите на Морската градина;
- преминаване на автомобилното движение по бул.“Демокрация“ под бул.“Ал.Богориди“ чрез мостово съоръжение /автомобилен подлез/;
3.3. На кръстовището с бул.“Алеко Богориди“ разработката да се съобрази максимално с обект „Реконструкция, благоустрояване и озеленяване на пешеходна зона бул.“Алеко Богориди“ от ул.“М.Лермонтов“ до бул.“Демокрация“ и с идейното решение на пешеходната зона в предпарковото пространство над автомобилния подлез.
3.4. В зоната на съоръжението, проекта да предвиди запазване на част от западното платно на бул.“Демокрация“ с ширина мин.3,50м. на сегашното ниво и оформянето му като локал за еднопосочно движение, с възможност за ограничаване на преминаването по него;

Това е извадка от "Техническо задание за проектиране", приложено към обществената поръчка.
<връзка>
Най-отгоре
Уебсайт
kdkrastev
28 авг 2014: 12:25
Регистриран потребител #909
Регистриран: 27 яну 2013: 13:45

съобщения: 132
Входа на Морска градина ще стане като този във Варна. Хубаво е да се предвиди и някакво фонтанче, иначе ще е голям пек през лятото.
Най-отгоре
noemis
29 авг 2014: 20:55
noemis

Регистриран потребител #2
Регистриран: 17 сеп 2008: 11:22

съобщения: 3431

Това защо се прави, някакви предположения?

3.4. В зоната на съоръжението, проекта да предвиди запазване на част от западното платно на бул.“Демокрация“ с ширина мин.3,50м. на сегашното ниво и оформянето му като локал за еднопосочно движение, с възможност за ограничаване на преминаването по него;


Велосипедът не само начин на придвижване - това е и начин на живот.
Най-отгоре
Йоан
30 авг 2014: 00:00
Регистриран потребител #262
Регистриран: 07 сеп 2011: 18:11

съобщения: 188
Вероятно за улеснено обслужване на магазините и ресторантите в непосредствена близост до подлеза?
Най-отгоре
Отиди на страница   <<        >>