Форуми

burgas1.org :: Форуми :: Бургас :: Всичко останало

<< Назад | Напред >>

Избори 2013

Отиди на страница   <<        >>  
Редактори: ji, WarKiller, Elkisa, simonkurt
Автор Отговор
kdkrastev
22 апр 2013: 13:25
Регистриран потребител #909
Регистриран: 27 яну 2013: 13:45

съобщения: 132
Не говорим за месии. Човекът работеше, слушаше хората и помагаше доколкото може. Както всеки си има и своите кусури. Но поне докрай се мъчеше изпълни казаното.
А в БСП виждам само професионални лаладжии.
А България се обезлюдява по една проста причина - бедни сме, а Европа отвори вратите за нас. Това който и да дойде на власт не можа да го промени с магическа пръчка.
Най-отгоре
mipopov
22 апр 2013: 18:55

Регистриран потребител #1079
Регистриран: 02 мар 2013: 20:52

съобщения: 336

Живяло едно семейство. Имали си деца, собствен апартамент, общ доход от напр. 400 лв и някак си се справяли с живота.
Но имали проблем с водопровода. Тръбите били раждясали и се налагало смяна. Извикали фирма, която обещавала, че всичко ще оправи, че даже и сметките им за вода ще намалеят, но... наводнили апартамента. Те изгонили фирмата. Извикали друга, която да оправи подовите настилки и естествено- водопровода. Но тази фирма направила още по-голяма беля. Станало пожар и всичко в апартамента изгоряло.
Хората имали малък доход. Чудели се какво да правят. Дали да извикат фирма, която има опит, т.е. една от старите фирми или да вземат нова фирма, която даже не е правила ремонти до сега. Хората, понеже си били напатили от старите фирми, решили да заложат на новата. Но доходите на хората били малки, фирмата неопитна, апартамента само на тухли и нещата вървяли бавно. Новите майстори работили, но често правили грешки. Малки, не толкова големи като предните фирми, но грешки, които забавяли работата. Оправили част от настилката в апартамента. Оправили ВиК-то. Но сметките на хората нараствали. Монополите постоянно искали пари. На хората започнало да им писва от немотията и изгонили и тази фирма. Сега живеят в този разрушен дом и се чудят какво да правят.
Вие какво ще ги посъветвате?

"Да премахнеш пешеходна пътека от основен пешеходен маршрут в населено място и да искаш пешеходците да спрат да минават от там, е все едно да сложиш пешеходна пътека на магистралата и да искаш колите да намалят пред нея!"
Най-отгоре
Уебсайт
ji
22 апр 2013: 19:52

Регистриран потребител #1
Регистриран: 16 сеп 2008: 21:58

съобщения: 3880
интересна приказка но за съжаление не кореспондира с българските реалности
първата фирма от приказката би трябвало също да е нова и неопитна (ндсв)
предните две правителства не бяха цвете за мирисане но завършиха мандатите си без наводнения и пожари
по време на предното правителство доходите на хората се вдигнаха двойно и животът беше в пъти по-спокоен и доволен
най-големият пожар от 15 години насам се случи само преди няколко месеца
оказа се че последната фирма е направила наводнението, семейството поради заниманията със собствения им ремонт са останали без работа и дохода им от 400 е станал 0, а фирмата с взетите пари от семейството вместо да оправи до край водопровода си е купила детски радиостанции за да си играят на стражари и апаши

[ Редактирано 22 апр 2013: 20:17 ]
Най-отгоре
dolphin_bs
23 апр 2013: 09:44
Регистриран потребител #27
Регистриран: 15 окт 2008: 10:07

съобщения: 82
Никога не съм гласувал за комунисти!Никога не съм гласувал за псевдодемократи и ченгета!Гласувал съм за личности нато нашия кмет Николов и президента Плевнелиев.В останалите случаи винаги съм бил за СИНИТЕ!И този път ще падкрепя ДСБ!!!
Най-отгоре
tobli
23 апр 2013: 11:14

Регистриран потребител #82
Регистриран: 17 юни 2010: 10:15

съобщения: 449
Абе кой кого ще подкрепя и кой срещу кого ще протестира после не знам. Но ми е интересно от 01.01.2014, след отварянето на трудовия пазар, ще има ли масова евакуация?

az
Най-отгоре
inverno
23 апр 2013: 13:22
Регистриран потребител #120
Регистриран: 27 ное 2010: 11:03

съобщения: 137
Не? Ако някой толкова много е искал да емигрира по икономически причина щяха ли да го спрат изкарването на 2 документа на кръст, необходими за започване на работа?

Има доста други препятствия като се започне от културни различия, език, подобряване (евентуално) квалификация (ако става въпрос за квалифициран труд) по техни стандарти, намиране на жилище (плащане на брокер,обикаляне,първи наеми,калцион - грубо в началото поне в немско трябва да се изръсят няколко хиляди еврака за тоя дето духа (и няма да ги видите обратно често) ).

Времето ще покаже де, но не мисля че ще има голям ефект. Дано най-големия такъв да е върху циганите и братовчедите им от югоизточната ни съседка. Англия ще ги чака с отворени обятия.
Най-отгоре
ji
23 апр 2013: 15:18

ъ?
чак пък толкова да си изпаднал ....

<връзка>
Най-отгоре
MG
23 апр 2013: 17:07
Регистриран потребител #244
Регистриран: 06 авг 2011: 16:20

съобщения: 329
dolphin_bs написа ...

Никога не съм гласувал за комунисти!Никога не съм гласувал за псевдодемократи и ченгета!Гласувал съм за личности нато нашия кмет Николов и президента Плевнелиев.В останалите случаи винаги съм бил за СИНИТЕ!И този път ще падкрепя ДСБ!!!

И аз не искам да гласувам за ченгета и комунисти.
Мислих да не гласувам за никой, но после реших, че по-добре да направя на ченгетата и комунистите мръсотия (с моят глас, колкото и да е малък) и да агитирам всичките си приятели и познати да не гласуват за тях.

Кой каквото иска да ми разправя - може тая последната фирма и да е правила нещо, само че го правеше с непрестанно цакане на малките и средни фирми, защитавайки само своите хора.
Най-отгоре
ji
23 апр 2013: 17:12

другите да не останат по-назад и те същата песен
<връзка>
Най-отгоре
ji
25 апр 2013: 16:44