Форуми

burgas1.org :: Форуми :: Бургас :: Всичко останало

<< Назад | Напред >>

Избори 2013

Отиди на страница   <<        >>  
Редактори: ji, WarKiller, Elkisa, simonkurt
Автор Отговор
DENIS
12 май 2013: 19:04
Регистриран потребител #43
Регистриран: 18 ное 2008: 16:24

съобщения: 263
ЯВНО ЗА ДОБРО ИЛИ ЗА ЛОШО, СПОРЕД ПРЕДПОЧИТАНИЯТА, ГОРЕ-ДОЛУ ТОВА ЩЕ Е И ОКОНЧАТЕЛНОТО. ПО-ВАЖНОТО Е ДА ПРОЯВЯТ РАЗУМ ДА НЕ ДОПУСКАТ ДОСЕГАШНИТЕ ГРЕШКИ И БЪРЗО ДА СЪСТАВЯТ ПРАВИТЕЛСТВО. НЕСТАБИЛНОСТТА, ВРЕМЕННИТЕ РЕШЕНИЯ И ЛИПСАТА НА ЗАКОНОДАТЕЛЕН ОРГАН НЕ СА ОТ ПОЛЗА ЗА НИКОГО И ВРЕДЯТ НА ИМИДЖА НИ. ДАНО ДА Е ЗА ДОБРО НЕ САМО ЗА ГРАДА НИ, НО И ЗА БЪЛГАРИЯ.

<връзка>
Най-отгоре
ji
13 май 2013: 10:04

Регистриран потребител #1
Регистриран: 16 сеп 2008: 21:58

съобщения: 3880
много ме е яд на истерията която продължава
ясно е че ако не стане чудо и Сидеров не се отметне от клетвите си ще има "програмно" правителство подкрепено от БСП и ДПС в парламента

честно казано ми изглежда невероятно нещата да са стабилни
хората сякаш от сега готвят нови вълни протести
първо правителството трябва да е съставено от личности които да успокоят народа за някакъв период и това спокойствие да даде шанс на новото правителство да докаже че ще работи за хората и за България
смятам че политиците изобщо ще бъдат под голям натиск от народното недоволство което е на ръба и наистина се надявам този път нещата да тръгнат в правилна посока

за Бургас ....
тъпото е че сред депутатите които се очертава да управляват май няма да има хора за които Бургас да е кауза
до сега смятам че имахме някакво лоби
все пак съм убеден че Николов е вече достатъчно опитен и добър политик за да успее да се пребори за доброто бъдеще на града
доказателство е голямата му гордост - проекта за интегриран градски транспорт
успехът Бургас да е пилотен град и да получи огромна част от финансирането по него беше договорен и проектът беше стартиран по времето на управлението на Станишев

[ Редактирано 13 май 2013: 10:10 ]
Най-отгоре
noemis
13 май 2013: 10:42
noemis

Регистриран потребител #2
Регистриран: 17 сеп 2008: 11:22

съобщения: 3431
ji написа ...

......
успехът Бургас да е пилотен град и да получи огромна част от финансирането по него беше договорен и проектът беше стартиран по времето на управлението на Станишев

Вярно е, но тогава Николов все още не беше лицето на ГЕРБ за успешно управление, все още не беше сочен за пример и т.н.
Сега, ако БСП+коалиция вземат властта, мисля че ще направят всичко възможно да спъват работата му по всички възможни начини (а те това го могат).

Някъде гледах предварителните данни за гласуването по градове - за Бургас разликата между БСП и ГЕРБ беше около 10%, което е доста повече от средното за страната. Ако съотношениението се запази, това ще е допълнителна причина за негативна кампания спрямо кмета, най-малкото защото той е основната причина за тази разлика.

Дано не съм прав, но си мисля че Бургас (а и като цяло страната) го очакват тежки дни. Няма да се изненадам, ако примерно сочената за сигурната концесия за Океанариума не се подпише заради политическата нестабилност, която се задава. Очаквано е всеки, който е решил да инвестира в страната да се отдръпне назад и да изчака развитието на събитията.

Вероятно лятото ще мине сравнително спокойно, но есента или най-късно зимата очаквам хората пак да са на улицата независимо от това каква коалиция ще успее (ако успее) да състави правителство.

ПП. Ами да, сега видях данните:

Според справка на интернет страницата на ЦИК при обработени 80.18% протоколи, партия ГЕРБ е първа политическа сила с 35.80% подкрепа в Бургас. Коалиция за България е с 24.03%, Национален фронт за спасение на България - 9.09%, ДПС - 7.91%, "Атака" - 4.35%.

За ГЕРБ в Бургаско са гласували 33.90%, за Коалиция за България - 23.16%, за ДПС - 11.54%, за НФСБ - 9.04%, за Атака- 3.99% и за ПП България на гражданите - 2.45%. Валидните гласове са 193 655.
източник

[ Редактирано 13 май 2013: 10:47 ]

Велосипедът не само начин на придвижване - това е и начин на живот.
Най-отгоре
ji
13 май 2013: 11:02

:)
айде почнаха и тук апокалиптичните прогнози
стиа леки раоти маняк
аз вярвам че нещата ще потръгнат
всеки който иска да управлява трябва да се съобразява и да внимава още от първия си ден
ще бъде гледан под лупа от целия народ и ще бъде натискан за прозрачност и обществен контрол
нещо което преди не се е случвало
вярвам че това ще накара политиците да тръгнат в нова посока
Най-отгоре
WarKiller
13 май 2013: 11:30

Регистриран потребител #16
Регистриран: 05 окт 2008: 14:38

съобщения: 834
Всички са ми гнусни към настоящия момент. Да... ясно е, че тези хора са част от народа и негово отражение.

Просто си мисля, че и малкото останали читави хора, които все още са тук и не са избягали - не им се занимава с политика. Повечето се оправят сами в бизнеса и не биха го оставили, за да бъдат депутати или министри. Нормално...

Аз мисля, че по-скоро ще има нови избори след няколко месеца, отколкото каквото и да е програмно правителство да успее да успокои нещата...

Изработка на сайт Бургас
Най-отгоре
Vesta
13 май 2013: 15:01
Регистриран потребител #419
Регистриран: 15 май 2012: 16:31

съобщения: 41
Аз съм съгласен с ji, и също мисля че нажежената атмосфера, и контрола под лупа ще спомогне да се взимат нормални решения.

Дори си мисля, че тази вероятно коалиция която се готви (КБ + ДПС) няма да ръководи по-лошо колкото и странно да звучи, и може би няма да открием разлика със минали години. Поне в началото...

за Бургас ....

Снощи в БНТ съвсем случайно Бурас беше споменат.
Гостуваше Христо Монев (Оказа се N2 в бургаската листа - КБ), и докато се караха както винаги, каза че имал идеи за региона от който идвал - Бургас, имал идеи какво можело да се направи за рибарите, зеленчукопроизводителите, и какво можелоло да се направи бургаски регион да не бил със смачкана икономика.
Колко има идеи... не знам... но май със тези резултати той влиза в парламента.

Също така не знам дали наивно, но се надявам че ако кб поемат парламента ще се пробват да се харесат на града със работа, а не със пречене...

[ Редактирано 13 май 2013: 15:01 ]
Най-отгоре
ji
13 май 2013: 15:33

еми да ...
тъпо е че сме до там докарани че първото което ни хрумва е предположения за очерняне вместо обратното - да опитат да вдигат рейтинг с положителни резултати

нормално де
покрай цялата предизборна кампания
даже след изборите малоумните караници продължават
аз въпреки всичко все имам някакво усещане че този път нещата ще потръгнат
Най-отгоре
ji
14 май 2013: 10:19

двамата бургазлии от БСП май влизат в парламента което е супер
според мен Павел Маринов е положителна личност
която и от двете водещи партии да управлява ще има хора които да лобират за Бургас
Най-отгоре
vench
14 май 2013: 11:51

Регистриран потребител #779
Регистриран: 24 ное 2012: 18:45

съобщения: 1071
стига с тия избори ве :D

Няма да бъде пресилено, ако днес заявим, че Бургас е най-великият град на света за всички времена!
Най-отгоре
bateto_toshko
17 май 2013: 16:38

Регистриран потребител #11
Регистриран: 05 окт 2008: 12:08

съобщения: 99
Усещате ли как Болен ще диктува състава на новото правителство , чрез силата на шантажа {shake}

[ Редактирано 17 май 2013: 16:39 ]

Всичко далеч от морето е провинция
Най-отгоре
Отиди на страница   <<        >>